شهدای انقلاب اسلامی در بهبهان- شهید کاظم نهایی


http://uupload.ir/files/92mf_%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%A6%DB%8C_-_%D8%B3%DB%8C%D8%AF%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF%DA%A9%D8%A7%D8%B8%D9%85.jpg
         شهید سید محمدکاظم نهایی
متولد 1338/12/3محل شهادت بهبهان شهید انقلاب تاریخ شهادت
1357/11/12

شهید سید محمد کاظم نهایی در یک خانواده بسیار ضعیف از نظر مالی متولد شد .مادرش در همان دوران کودکی از پدر جدا شد و کاظم به همراه دو برادر دیگرش با پدر زندگی می کردند. کاظم سه سالی دیر تر از هم سن و سالانش به مدرسه رفت. در مدرسه دهخدا درس می خواند و از دانش آموزان زرنگ کلاس به حساب می آمد. به خاطر اینکه از دیگران بزرگ تر بود همواره به عنوان نماینده کلاس انتخاب می شد. در سال چهارم ابتدایی در یک کلاس بودیم. در آن سال یکی از دروس دینی ما در مورد نماز بود . یاد گیری و خواندن نماز برای من سخت بود اما کاظم  نماز را در کلاس و درمقابل معلم و دانش اموزان به خوبی خواند. آقای نمازی معلم کلاس چهارم او را تحسین نمود.معلوم بود که  اهل نماز و مسجد است. تابستان ها به خاطر شرایط سخت زندگی کار می کرد.دوره متوسطه را در هنرستان صنعتی آیت الله سعیدی می گذراند. سال سوم دبیرستان بود که انقلاب همه گیر شد و کاظم نیز مانند جوانان همسن و سالش وارد میدان مبارزه شد و در 23دی ماه سال 57 در خیابانی که اکنون به نام خود وی نام گذاری شده مورد اصابت گلوله  ماموران رژیم قرار گرفت و به شدت مجروح شد. مدتی در بیمارستان جندی شاپور اهواز بستری شد و روز دوازده هم بهمن  ساعتی بعد از این که خبر ورود امام را شنیده  و بسیار خوشحال شده بود. جان به جان آفرین تسلیم نمود و به شهادت رسید.
روحش شاد و یادش گرامی باد.


روزشمار تاریخ انقلاب اسلامی در بهبهان/ 10
تشییع 50 هزار نفری یکی از شهدای انقلاب در بهبهان
در مراسم تشییع پیکر کاظم نهائی از شهدای انقلاب در بهبهان، 50 هزار نفر شرکت کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بهبهان، کاظم نهایی جوان بهبهانی که 23 دی‌ماه 57 در تیراندازی نیروهای نظامی وابسته به شاه مجروح شده بود در دوازدهم بهمن همان سال به شهادت رسید.

تشییع پیکر این شهید روز سیزدهم بهمن برگزار شد و حدود 50 هزار نفر در این مراسم شرکت کردند تا پیکر یکی از شهدای انقلاب در مقبره احمدآباد بهبهان به خاک سپرده شود.

پس از این مراسم، اجتماع بزرگی توسط بهبهانی‌ها شکل گرفت با راهپیمایی در سطح شهر خواستار استعفای نمایندگان مجلسین شدند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.